Senzorové osvetlenie - klasické žiarovky

Služba realizovaná v bytovom dome Trenčianska 31, Bratislava

 

Návrat na bytový dom

Trenčianska 31
Bratislava


Popis

Vo februári 2014 sme prerobili osvetlenie v bytovom dome na Trenčianskej 31 v Bratislave na senzorové. Hromadne spínané svietidlá sme zamenili za kvalitné nemecké senzorové svietidlá STEINEL RS 16 L so zabudovaným HF senzorom.

Tento senzor oproti IR senzorom spína s takmer 100% spoľahlivosťou. Svietidlo rozsvieti čokoľvek, čo sa ocitne v jeho kontrolovanom priestore. Senzor totiž vysiela vysokofrekvenčný signál (cca 1 mW), ktorý sa od stien a ostatných stavebných prvkov odráža a vracia sa späť k svietidlu. Akonáhle nastane akákoľvek zmena v detekovanom poli, signál sa vráti pod iným uhlom a okamžite senzor zopne svietidlo.

Svietidlá RS 16 L okrem spomínanej spoľahlivosti pri spínaní vynikajú aj veľmi dlhou životnosťou. Začali sme ich montovať v roku 2007 a bez poruchy fungujú doteraz.

Viac informácií o službe: Senzorové osvetlenie - klasické žiarovky


Obdobie

2/2014


Firmy

Na realizácii tejto služby sa podieľali nasledovné firmy:


Produkty

Pri realizácii tejto služby boli použité nasledovné produkty:


Fotogaléria

Zadný vchod do bytového domu na Trenčianskej 31 v Bratislave. Pôvodné svietidlá spínané hromadne sme nahradili svietidlami RS 16 L so zabudovaným HF senzorom.

1. Zadný vchod do bytového domu na Trenčianskej 31 v Bratislave. Pôvodné svietidlá spínané hromadne sme nahradili svietidlami RS 16 L so zabudovaným HF senzorom.

Predný vchod bytového domu na Trenčianskej 31 v Bratislave. Senzorové osvetlenie STEINEL prináša okrem komfortu a zvýšenej bezpečnosti aj nezanedbateľnú úsporu energie.

2. Predný vchod bytového domu na Trenčianskej 31 v Bratislave. Senzorové osvetlenie STEINEL prináša okrem komfortu a zvýšenej bezpečnosti aj nezanedbateľnú úsporu energie.

Vo večerných hodinách už nie je potrebné hľadať vypínač a obávať sa chvíle, kedy osvetlenie zhasne.

3. Vo večerných hodinách už nie je potrebné hľadať vypínač a obávať sa chvíle, kedy osvetlenie zhasne.


Mapa